Перейти до основного вмісту

Рекомендації про особливості організації харчування дітей влітку.

 Рекомендації батькам про особливості організації

харчування дітей влітку.
Влітку процеси росту у дітей протікають найбільш інтенсивно, в зв'язку, з чим підвищується їх потребу в білку - основному пластичному матеріалі. Крім того, у спекотні дні організм дитини втрачає з потом значну кількість мінеральних речовин і вітамінів. Для покриття цих додаткових витрат потрібне збільшення калорійності та харчової цінності дитячого раціону. З іншого боку, в спекотні дні у дітей нерідко спостерігаються зміни з боку шлунково-кишкового тракту - погіршується апетит.
Як же, шановні батьки,
організувати харчування дитини вдома в літню пору?
По-перше, калорійність харчування повинні бути збільшена приблизно на 10-15%. З цією метою в раціоні дитини слід збільшити кількість молока і молочних продуктів, в основному за рахунок кисломолочних напоїв і сиру, як джерел найбільш повноцінного білка.
Влітку в раціон дитини необхідно широко включати перші овочі: редис, ранню капусту, ріпу, моркву, буряк, бурякове бадилля, свіжі огірки, пізніше - помідори, молода картопля, а також різну свіжу зелень як городню, так і дикорослих: кріп, петрушку, кінзу, салат, зелена цибуля, часник, ревінь, щавель, кропиву та ін.
Другою особливістю організації харчування дитини в літній час є більш раціональна організація режиму харчування дитини. У спекотні літні місяці режим харчування рекомендується змінити таким чином, щоб обід і полуденок помінялися місцями. Цей режим є більш фізіологічним. Справа в тому, що в особливо спекотне полуденне час, коли апетит у дитини різко знижений, йому пропонується більш легке харчування, що складається, в основному, з кисломолочного напою, булочки або хліба і фруктів. Він легко справляється з такою їжею, після чого його укладають на денний сон. Відпочив і зголоднілий після легкого "перекусу", дитина із задоволенням з'їсть весь обід, що складається з найбільш калорійних багатих білком страв.
Підвищення добової калорійності харчування дитини може бути досягнуто також за рахунок підвищення харчової цінності сніданку. У нього рекомендується включати будь-яке багате білком блюдо (м'ясне, рибне, сирне, яєчне). Це також фізіологічно більш обгрунтовано, так як після нічного сну, в прохолодне ранковий час діти їдять з великим апетитом.
У літню пору, крім загальноприйнятих чотирьох прийомів їжі, дитині можна дати ще і п'яте годування у вигляді склянки кефіру або молока перед сном. Це особливо раціонально в тому випадку, коли вечерю дається в більш ранні терміни, а час укладання дитини на нічний сон кілька відсувається через великий тривалості світлового дня.
У літню пору необхідно звертати увагу на дотримання питного режиму. У спекотні дні значно підвищується потреба організму в рідині. Тому необхідно завжди мати запас свіжої кип'яченої води, а ще краще - відвару шипшини, несолодкого компоту або соку. Тоді буде виключена можливість використання дитиною сирої води, особливо в заміських умовах, яка може створити небезпеку виникнення розлади травлення.
Вживання сирих соків - це ще один крок до здоров'я. Це істотне джерело вітамінів, мінеральних солей і численних корисних мікроелементів. У багатьох соках з м'якоттю (нектарах) багато пектину, а він. Як відомо, має здатність зв'язувати продукти гниття і бродіння в кишечнику і в такому вигляді виводити їх з організму. Ось чому нектари можуть виступити в ролі напоїв "захисту" для виведення шкідливих токсичних речовин з організму.
Шановні тата і мами, запам'ятайте:
Морквяний сік сприяє нормалізації обміну речовин, покращуючи процеси кровотворення і транспорту кисню, стимулює фізичний і розумовий розвиток.
Буряковий сік - нормалізує нервово-м'язове порушення при стресах, розширює кровоносні судини.
Томатний сік - нормалізує роботу шлунка і кишечника, покращує діяльність серця, містить багато вітаміну С.
Банановий сік - багато вітаміну С.
Яблучний сік - зміцнює серцево-судинну систему, нормалізує обмін речовин, покращує кровотворення.
Виноградний сік - має тонізуючу, бактерицидну, сечогінну, проносну дію, сприяє зниженню артеріального тиску.
Смачного!
Возможно, это изображение в мультипликационном стиле (1 человек)



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ПИТИ ПРОСТУ, ЧИСТУ ВОДУ КОРИСНО Й НЕОБХІДНО!

  ПИТИ   ПРОСТУ, ЧИСТУ   ВОДУ   КОРИСНО   Й   НЕОБХІДНО! Сучасні батьки уникають давати дітям звичайну воду та роблять вибір на користь лимонадів, соків та спеціальних ізотонічних напоїв Коли батьки дають дітям пити щось, крім води, то «завантажують» в них набагато більше цукру, ніж ті отримували будь-коли протягом людської історії. Цей надлишок цукру в ранньому віці призводить до того, що вони й надалі споживають багато цукру, і в результаті піддають серйозному ризику своє здоров'я. Чи є щось добре у фруктовому соку? Звісно є. Але ті ж вітаміни і мінерали містяться у великих кількостях - причому поряд з харчовими волокнами та іншими поживними речовинами - у цілих фруктах. Дитина, яка не отримує фруктового соку, але має можливість їсти фрукти, нічого не втрачає. А для вгамування спраги чудово підійде звичайна питна вода без жодних добавок. Скільки води пити дитині Якщо вода має для нас таке велике значення, виникає питання: чи достатньо п'є моя дитина? Ніхто не може

Тіньовий театр своїми руками

 

Консультації для батьків на тему: Дітей навчаємо – математику вивчаємо»

Консультації    для батьків на тему:  Дітей навчаємо – математику вивчаємо» Вашій дитині виповнилось три роки. Це означає, що період раннього дитинства для вашої дитини завершився і розпочинається новий – дошкільний. Дитина все частіше запитує: «чому так…?», «розкажи, як..?», «що буде, якщо..?», «навіщо..?»; та стверджує : « я можу..», «я хочу…», « я сам…», «я допоможу» .           Діти придивляються до предметів, які їх оточують, та бачать, як    вони відрізняються між собою: формою, розміром, розміщенням в просторі, кольором та ін. ознаками, що викликає в дитини захоплення. Отже, дитина хоче вчитись і дізнаватись щось нове. Така поведінка свідчить про те, що дитина    відокремлює себе від дорослого та самостверджується в житті, намагається якнайбільше розширити та збагатити свої знання. Завдання дорослого – допомогти, підтримати, навчити. Навчання має бути систематичним і послідовним, з врахуванням індивідуальних особливостей дитини. Якщо дитина швидко і легко справляється із поставл